Home > Nieuws > Nieuwsbericht
03-12-2024 Laat uw product gratis redesignen door studenten

Na het succes van 18 eerdere projecten in voorgaande jaren biedt zich opnieuw een unieke kans voor bedrijven om deel te nemen aan een vernieuwend initiatief. Dit project geeft bedrijven de mogelijkheid om gratis gebruik te maken van de creatieve vaardigheden van studenten voor het redesignen van hun producten. Zo kunt u samen met studenten kijken naar het opschalen van een huidige product voor grotere afzet aantallen en een andere productietechniek. Of de haalbaarheid van een nieuw productidee laten uitzoeken of het laten uitwerken.

 

De HvA studenten Product Ontwerpen onderzoeken een passende (metaal- en kunststof-) productietechniek bij uw product en kijken naar optimalisatie in onder andere:

  • functionaliteit,
  • kosten,
  • produceerbaarheid en
  • circulariteit

Hierbij krijgen de conceptfase, detaillering en ook modulariteit veel aandacht. Studenten worden gecoacht door producenten, professionele productontwikkelaars en docenten. Mogelijke projecten zijn bijvoorbeeld onderzoek naar een kunststof behuizing voor een meetinstrument of een multifunctioneel opvouwbaar frame met kunststof en metalen delen. De studenten volgen de leerroute ‘Product Ontwerpen’ die gericht is op het ontwikkelen van producten voor serie-/massaproductie.

De investering voor de deelnemende bedrijven is beperkt tot slechts één werkweek per persoon, terwijl de opbrengst aanzienlijk is, met een totale inspanning van vier werkjaren. Deze mogelijkheid biedt niet alleen waardevolle oplossingen voor bedrijven, maar creëert ook een win-winsituatie waarin studenten hun vaardigheden kunnen toepassen in een praktijkgerichte omgeving.

Deelnemen?
Aanmelden voor deze unieke kans kan tot uiterlijk 15 januari 2025, o.v.v. “ilio” via M.L.Barends@hva.nl . Het project loopt van februari-juni 2025.